6.180 Adet Korsan Kitaba El Konuldu

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 10 Haziran Pazartesi Günü İstanbul ili Bağcılar ve Başakşehir ilçelerinde bulunan depolara yapılan baskınlarda 6.180 adet korsan kitap ele geçirildi.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Triko Center Sanayi Sitesi S-3 Blok Başakşehir / İstanbul adresinde bulunan ve Mete A. adlı kişiye ait olduğu tespit edilen depoya düzenlenen baskında çok sayıda paketlenmiş, ambalajlanmış kitap koliler içerisinde tamamı bandrolsüz 3.900 adet korsan kitap tespit edilerek el konulmuştur.


 
Yine aynı gün Fatih Mahallesi 1861. Sokak Bağcılar / İstanbul adresinde bulunan ve Sebahattin E. adlı kişiye ait olduğu tespit edilen depoya baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında raflarda dizili ve paketlenmiş halde çeşitli yayınevlerine ait bandrolsüz 1.950 adet ve usulsüz sahte bandrollü 330 adet olmak üzere toplam 2.280 adet korsan ürün ele geçirildi.Ele geçirilen ve 5846 SKM nitelikte olduğu değerlendirilen toplam 6.180 adet korsan kitaplar İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılmış olup şüpheli hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır. 

11.06.2019
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü