84.000 Adet Korsan Ürün Ele Geçirildi

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 23 Temmuz Salı Günü İstanbul ili Esenyurt ilçesine yapılan baskında 84.000 adet korsan materyal ele geçirildi.

Selahaddin Eyyubi Mah. 1632 Sok. Esenyurt/İstanbul adresinde bulunan ve Uğur A. adlı kişiye ait olduğu tespit edilen bir matbaaya düzenlenen baskında korsan nitelikte ürün olarak değerlendirilen 80.750 adet ürüne el konuldu.


 
Yapılan baskında; Büyükçekmece 3. Sulh Ceza Hakemliğinin arama ve el koyma kararına müstenit 68.600 adet kitap forması, 8.750 adet kitap kapağı ve 3.400 adet bandrolsüz korsan kitap ele geçirilmiş olup İl Denetim Komisyonu’nun deposuna kaldırılarak, muhafaza altına alınmıştır.


 
Yine aynı gün yapılan takip sonucunda Osmangazi Mah. Ova Sok. Esenyurt/İstanbul adresinde bulunan ve şüpheli Uğur A.’ya ait olduğu tespit edilen bir aracın kargoya verilmek üzere bıraktığı 12 adet pakette yapılan incelemelerde de 3.250 adet bandrolsüz korsan kitap tespit edilerek, el konuldu.
 
Toplam 84.000 adet el konulan korsan materyaller İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır. 

26.07.2019
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü