Bakırköy; Fatih ve Pendik İlçelerinde Yapılan Korsan Kitap Baskınları

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 25 ve 26 Eylül tarihlerinde İstanbul ili Bakırköy, Fatih ve Pendik ilçelerinde yapılan korsan kitap baskınlarında toplam 13.520 adet bandrolsüz korsan kitap ele geçirildi.
 
İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin arama kararına istinaden Mimar Kemalettin Mahallesi Ordu Caddesi Özdemir Marmara Caddesi Fatih/İstanbul adresinde bulunan S. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada korsan kitap ele geçirildi.
 
S.Y. isimli kişiye ait olan adı geçen işyerinde çeşitli yayınevlerine ait toplam 1.050 adet bandrolsüz korsan kitaba el konuldu.


 
Yine aynı adreste bulunan ve aynı kişiye ait olan Ö. Kitabevi’nde yapılan aramada ise 3.660 adet bandrolsüz korsan kitap tespit edilmiş olup işyerine ait merdiven boşluklarında 3.750 adet ve depoda da 3.100 adet olmak üzere toplam olarak 10.510 adet bandrolsüz korsan kitaba el konuldu.
 
İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin arama kararına istinaden Güllübağlar Mahallesi Paydaş Sokak Pendik / İstanbul adresinde bulunan ve O. C. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan depoda yapılan aramada 1.565 adet bandrolsüz korsan kitap ele geçirildi.


 
İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul Caddesi Hafız Çıkmazı Bakırköy / İstanbul adresinde bulunan ve Y. D. isimli şahsa ait olan B. Adam adlı işyerinde 395 adet bandrolsüz korsan yabancı dil kitaplarına el konuldu
 
Yapılan baskınlarda el konulan toplam 13.520 adet korsan kitaplar İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır. 

28.09.2018
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü