Fatih ve Güngören İlçelerine Korsan Kitap Baskını

Birliğimiz ile İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü işbirliği sonucu Fatih ve Güngören ilçelerinde korsan kitap baskını düzenlendi. Baskında çeşitli yayınevlerine ait toplam 4.748 adet korsan kitap ele geçirildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz korsan kitapla mücadele çalışmalarımız kapsamında 30 Ocak Perşembe Günü Mimar Kemalettin Mahallesi Ordu Caddesi Özdemir Marmara Çarşısı Fatih/İstanbul adresinde bulunan Ö. Kitabevi ve S. Kitabevi adlı işyerlerine baskın düzenlendi.
 
Aziz Ü. İsimli şahsa ait olduğu belirtilen Ö. Kitabevi adlı işyerine yapılan baskında raflara dizili vaziyette 2.003 adet ve merdiven boşluklarındaki raflarda dizili vaziyette 1.400 adet olmak üzere toplam 3.403 adet korsan kitaba el konuldu.
 
Yine aynı adreste bulunan ve Aziz Ü. İsimli şahsa ait olduğu anlaşılan S. Kitabevi adlı işyerine yapılan baskında da 695 adet korsan kitap ele geçirildi.
 
28 Ocak Salı Günü, Güven Mahallesi Marmara Caddesi Haznedar İş Merkezi Güngören/İstanbul adresinde bulunan ve Emine T. P. Adlı şahsa ait olduğu belirtilen işyerine yapılan baskında ise 650 adet korsan kitaba el konuldu.
 
3 farklı işyerine yapılan baskınlarda ele geçirilen toplam 4.748 adet korsan kitap İl Denetim Komisyonu depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.

03.02.2020
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü