İstanbul İlinde Korsan Kitap Baskını

Birliğimiz ile İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü işbirliği sonucu Kadıköy, Fatih ve Avcılar ilçelerine korsan kitap baskını düzenlendi. Düzenlenen baskınlarda çeşitli yayınevlerine ait toplam 6.232 adet korsan ürün ele geçirildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz korsan kitapla mücadele çalışmalarımız kapsamında 06 Ekim Pazar Günü Caferağa Mahallesi Mühürdar Caddesi Akmar Pasajı Kadıköy/İstanbul adresinde faaliyet gösteren işyerlerine baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında raflarda dizili ve satışa hazır halde çeşitli yayınevlerine ait çok sayıda korsan kitaba el konuldu.


 
Düzenlenen arama ve el koyma işlemlerinde; 
Y.E. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan S. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 820 adet bandrolsüz korsan kitap,
 
M.K. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan K. Sahaf adlı işyerinde yapılan aramada 350 adet bandrolsüz korsan kitap,
 
A.K. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan N. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada çeşitli yayınevlerine ait 567 adet bandrolsüz korsan kitap,
 
A.K. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan V. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 675 adet korsan kitap ele geçirildi.


 
Özdemir Marmara Çarşısı
Ayrıca; aynı gün Mimar Kemalettin Mahallesi Ordu Caddesi Özdemir Marmara Çarşısı Fatih/İstanbul adresinde bulunan Ö. Kitabevi adlı işyerine de baskın düzenlendi.
 
Ü.Ü. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan Kitabevinde herhangi bir suç ve suç unsurlarına rastlanılmazken aynı işyerine ait ve hemen işyerinin yanında bulunan merdiven boşluklarında 1.150 adet bandrolsüz korsan kitaba el konuldu.


 
Avcılar arama ve el koyma işlemlerinde;
07 Ekim Pazartesi Günü Gümüşpala Mahallesi Asrı Sokak Avcılar/İstanbul adresinde bulunan ve F.A. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan bir işyerine yapılan baskında ise; 1.800 adet usulsüz bandrollü korsan kitap, 270 adet kapağı bulunmayan yarı mamul kitap ve 600 adet kitap kapağı olmak üzere toplam 2.670 adet korsan ürüne el konuldu.
 
El konulan toplam 6.232 adet korsan ürünler İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.

08.10.2019
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü