İstanbul’da 82.541 Adet Korsan Ürüne El Konuldu

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Başakşehir, Avcılar ve Sancaktepe ilçelerine yapılan baskınlarda 82.541 adet korsan ürün ele geçirildi.
 
02 Ocak Çarşamba günü Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın arama kararına istinaden Ziya Gökalp Mahallesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Triko Center Sanayi Sitesi Başakşehir/İstanbul adresinde bulunan bir matbaaya baskın düzenlendi.


 
M.A. isimli kişiye ait olan matbaaya yapılan baskında 1.200 adet bandrolsüz kitap, 56.000 adet kitap forması, 120 adet kitap kapağı, 1 adet kırma makinesi, 1 adet baskı makinesi, 1 adet kitap kapak takma makinesi, 1 adet kitap kesme makinesi olmak üzere toplam olarak 60.320 adet korsan ürüne el konuldu
 
05 Ocak Cumartesi günü Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın arama kararına istinaden Cihangir Mahallesi Gök Sokak Avcılar/İstanbul adresinde bulunan depoya yapılan baskında çeşitli yayınevlerine ait bandrolsüz korsan kitap ele geçirildi.
 


G.T. isimli kişiye ait olan depoya yapılan baskında 15.450 adet bandrolsüz kitap ve 4.500 adet kitap kapağı olmak üzere toplam 19.950 adet tamamı bandrolsüz korsan ürüne el konuldu.
 
İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin arama kararına istinaden Osmangazi Mahallesi Kanarya Sokak Sancaktepe/İstanbul adresinde bulunan ve A. K. İsimli şahsa ait olan depoya yapılan baskında ise 50 adet usulsüz bandrollü korsan kitap ve 2.221 adet bandrolsüz kitap olmak üzere toplam 2.271 adet korsan kitap ele geçirildi.


 
Yapılan baskınlarda el konulan toplam 82.541 adet korsan ürün İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.  

08.01.2019
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü