Korsan Kitap Baskınları

İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin arama kararına istinaden İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 26 Nisan Perşembe günü İstanbul ili Fatih ilçesinde bulunan Özdemir Marmara Çarşısı’na baskın düzenlendi.
 
Mimar Kemalettin Mah. Ordu Cad. Özdemir Marmara Çarşısı Fatih/İstanbul adresinde bulunan ve S.Y. adlı kişiye ait olan S. Kitapevi ve Ö. Kitapevi adlı işyerinde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmazken yangın merdiveni boşluklarında raflarda dizili vaziyette çeşitli yayınevlerine ait toplam 11.500 adet korsan kitap ele geçirilmiştir.
 
Yine 26 Nisan Perşembe günü İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın arama ve el koyma talebine İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin suç ve suç unsurlarına el konulması kararına istinaden İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul ili Ümraniye ilçesinde bulunan bir depoya baskın düzenlendi. 
 
Yamanevler Mah. Alemdağ Cad. Çakıroğlu İş hanı Ümraniye/İstanbul adresindeki depoya düzenlenen baskında koli içerisinde dizili vaziyette 5 adet usulsüz bandrollü ve 45 adet bandrolsüz olmak üzere toplam 50 adet korsan kitaba el konuldu.  
 
Yapılan baskınlarda el konulan korsan kitaplar İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.  

30.04.2018
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü