TBYM, Yayıncılar Adına İŞKUR'la İş Birliği Kurdu!

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği 17 Nisan Cuma günü İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı’yı  Ankara’da ziyaret etti. Görüşmeye Türkiye Basım Yayın Meslek Birliğini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Başkan Yardımcısı Mehmet Burhan Genç ile Yönetim Kurulu Üyeleri Tayfur Esen, Sıtkı Koçak ve Muhammed Çiftçi katıldı. 
 
Yayıncılık sektöründe nitelikli eleman ihtiyacını dile getiren Alpaslan Durmuş, yetişmiş nitelikli iş gücü ile sektörün dünya yayıncılık sıralamasında daha iyi noktalara geleceğine ve aynı zamanda birçok kişiye de iş kapısı açılacağına vurgu yaptı. İstihdamın artması ile üretimin nitelik ve nicelik olarak artacağını, bunun da yayınevlerinin sorunlarına çözüm olmakla kalmayıp aynı zamanda ülkenin büyüme hedeflerinin gerçekleşmesi için önemli bir kazanç olacağını ifade etti. İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı ise birçok alanda Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği ile iş birliği yapılabileceğini ve birçok fondan yararlanılabileceğini dile getirdi. Sektör adına meslek birliğinin üstlendiği bu rolü takdir ettiğini ve TBYM ile işbirliğinden kurum olarak memnuniyet duyacaklarını ifade etti.
 
Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği heyeti, bu görüşmenin ardından 21 Nisan Salı günü İstanbul Ticaret Odasında yapılan ve İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun Başkanlığında toplanan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Yürütme Kurulu toplantısına da iştirak etti. Heyet toplantıda yayıncılık alanındaki mesleki standartların belirlenmesi gerektiğini ifade ederek sektörün sorunlarını ve ihtiyaçlarını kurul yetkililerine aktardı.
 
Bu görüşmeler neticesinde Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, nitelikli eleman yetiştirme projesi çerçevesinde İŞKUR ve UMEM ile iş birliği yapılmasına karar vermiştir. Meslek Birliğine üye olan yayınevlerinin istifade edeceği ve sektör adına yararlı olacak projeler hayata geçirilecektir. Bu gelişmelerin ayrıntıları daha sonra kamuoyu ve paydaşlar ile paylaşılacaktır.

21.04.2015
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü