Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği İle Toplantı

Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği Başkan Dr. Mahdi AlJamili, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Mustafa Doğru ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ortak bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Türkiye’de faaliyet gösteren 47 yabancı yayıncının üye olduğu Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yapılan toplantıda yabancı yayıncıların Türkiye’de yaşadığı sorunlar ve meslekteki gelişimi ile ilgili konular ele alındı.
 
TBYM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Burhan Genç, TBYM Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Dr. Muhammed Ağırakça, TBYM Hukuk Danışmanı Av. Arb. Melahat Boran ve Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır olduğu toplantıda; yurtdışından ithal kitap getirme usullerinin yanı sıra bandrollerde yaşanan sorunlara değinildi.

TBYM Başkanı Mustafa Doğru online olarak gerçekleştirilen toplantıda 9-10-11 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek olan 6. Uluslararası İstanbul Fellowship Programı hakkında Başkan Dr. Mahdi AlJamili'ye bilgi vererek Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği üyelerine duyurulmasını istedi.

Arap Yayıncılar Birliği ile ortak yapılabilecek projeler hakkında görüşlerini belirten Başkan Dr. Mahdi AlJamili de toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek TBYM Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte belli periyotlarda bir araya gelmeyi arzu ettiklerini ifade etti.

23.10.2020
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü