Üniversitelerle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un katılımıyla "Telif Hakları Eğitim Merkezi Tanıtım Toplantısı ve Üniversitelerle İşbirliği Protokolü İmza Töreni” Ankara Ulus’ta gerçekleştirildi.
 
10 Temmuz 2019 Çarşamba Günü, Telif Hakları Genel Müdürlüğünün yeni hizmet binasında gerçekleştirilen program Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent’in ev sahipliğinde yapıldı.
 
Yargıtay, İçişleri Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi gibi kamu kurumlarının temsilcileri, akademisyenler ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile basın mensuplarının katılım sağladığı imza töreninde Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz yaptığı konuşmada dijital dünyada fikri mülkiyetin kurumsallaşmasının önemi ile kültür endüstrileri ve kültür ekonomisinin yarattığı katma değeri vurgulayarak Fikri Mülkiyet Akademisi ve Telif Hakları Eğitim Merkezinin önemli bir boşluğu doldurarak öncü konumda olacağına olan inancını dile getirdi.


 
Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent de yapmış olduğu açılış konuşmasında fikri mülkiyetin önemini vurgulayarak Eğitim Merkezinin hedeflerine değindi.
 
Eğitim Merkezinin faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştiren Proje ve Eğitim Daire Başkanı Emire Cete’den sonra üniversite rektörleri tarafından yapılan konuşmalarda ise bu işbirliğinin, ilerleyen dönemlerde bilgi transferi, deneyim aktarımı, ortak veri ve kaynak kullanımı ile orta eğitim etkinlikleri gibi başlıklar açısından önemli bir adım olduğu dile getirildi.


 
Programda; fikri mülkiyet hukuku, kültür politikaları, kültür endüstrisi ve kültür yönetimi alanlarında çalışmalar yürüten Ankara Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi rektörleri veya rektör yardımcıları ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz işbirliği protokollerini imzaladılar.

Kaynak: www.telifhaklari.gov.tr
 

Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü