Ünlü Korsancının Depolarına Baskın

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa aykırılıktan arama ve el koyma kararına müstenit 17 Aralık Cumartesi günü Bayrampaşa İlçesinde korsan kitap depolarına baskın yapıldı.

Yıldırım Mah. Hüner Sok. Bayrampaşa adresinde M.D. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan depoya yapılan baskında istifli vaziyette karton koliler içerisinde 13.220 adet korsan kitaba el konulmuştur.


 
Yine M.D. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan Muratpaşa Mah. Bahadır Sok. adresindeki bir depoda yapılan baskın sonucunda da 12.600 adet korsan kitap ele geçirilmiştir.

El konulan toplam 25.820 adet korsan kitap İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheli hakkında da yasal işlemler başlatılmıştır.


 
TBYM olarak korsan matbaalarına defalarca baskın yaptığımız M.D.’nin korsan kitap matbaacılığının yanı sıra korsan kitap depolarına da sahip olduğu ve dağıtımını yaptığı görülmektedir. Suçluların ivedilikle yargı önünde caydırıcı cezalara çarptırılarak bu suçun önüne geçilmelidir.  

19.12.2016
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü