Başkandan

Başkandan Mesaj

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin en önemli gücü, yayıncılığı aşkla ve şevkle yapan siz değerli üyeleridir. Türkiye’nin üye sayısı bakımından ve üyelerinin ürettiği kitap bakımından en büyük yayıncılık meslek birliği olan TBYM, bu sorumluluğun bilinci ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Üyelerimizin telif haklarının korunması, ihlallerinin engellenmesi çalışmalarının yanı sıra yayıncılık mesleğinin önündeki engellerin kaldırılması ve sektörün büyümesine katkı sağlayacak faaliyetlerde de bulunuyoruz. İstanbul Fellowship gibi yüz akı projelerimizin yanı sıra etkin korsanla mücadele ile de haklarımızı koruyoruz.

Türkiye ile birlikte Türk yayıncılığı da büyüyor. Bu büyüme çerçevesinde daha etkin üye ilişkileri, daha iyi korsanla mücadele, daha başarılı farkındalık çalışmaları, daha güçlü bir yayıncılık sektörü ve dünya çapında daha merkezi bir Türk yayıncılığı vizyonumuzu TBYM 2023 Vizyon Belgesi ile de paylaştık.

Üyelerimizden aldığımız güçle inanıyoruz ki Türkiye’nin 2023 vizyonuna yayıncılar da etkin bir rol oynayarak katkıda bulunacaklardır. 

Mustafa Doğru
TBYM Başkanı


 

                                            

Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü