Yönetim Kurulu

Mustafa Doğru - Başkan

1975 İstanbul doğumlu olan Mustafa DOĞRU, lisans eğitimini  Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde, yüksek lisansını da aynı üniversitede "Mühendislik Yönetimi" üzerine 2001'de tamamladı. Almanya'nın Düsseldorf kentinde doktora ve dil eğitimi aldı.
 
2014’de kurduğu şirket ile Yumurcak Yayınları’nı yönetmektedir. 2006 yılı Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye  Milli Standı Proje Koordinatörü olarak Basın Yayın Birliği  adına görev aldı. 2009-2011 yıllarında Basın Yayın Birliği yönetim kurulunda ve Genel Sekreter olarak görev yaptı, 2011 yılından beri Basın Yayın Birliği Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir. Uluslararası Fuarlar Türkiye Ulusal Komitesi Üyesidir. 2018 yılında Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği başkanlığına seçildi. 2018’den beri YAYFED yönetim kurulu üyesi olan Mustafa Doğru evli ve üç çocuk babası. İngilizce, Almanca, İspanyolca bilmektedir.Mehmet Burhan Genç - Başkan Yardımcısı

İstanbul doğumlu, Antalya Lisesi ve İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunu. 1982 yılından bu yana yayıncılık ve yapımcılık yaptı. Azim Dağıtım, Ahenk Ajans, Mihrab Yayıncılık, Nakkaş Produksiyon, Sera Manyetik, NORA, Sedir Yayınları'nda ortak ve yönetici olarak bulundu. Halen Yüksek Başarı Yayınları'nda yöneticilik yapıyor.
 
Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği, Selam İlim ve Hizmet Vakfı, Mazlumder İstanbul Şubesi'nde YK üyesi olarak bulundu. Halen MÜZİKBİR, TBYM ve YAYFED'de YK üyesi olarak görev yapmaktadır.
 

Fikret Arslan - Muhasip Üye

1983 yılında Karabük’te doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Karabük merkezde tamamladı. Üniversite hayatı ile Dokuz Eylül Üniversitesinde tanıştı ve işletme eğitimini tamamladı. 2004 yılı sonunda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Ticari İşletmesinde yayıncılık hayatına girip 2 yıl süre ile çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Askerlik vazifesini tamamladıktan sonra 2007 yılında aynı kurumda yayınevi müdürü olarak göreve başladı. Birçok akademik eserin yayın sürecini yönetti ve yayın dünyasına kazandırdı. Hala aynı görevi devam ettirmektedir. 2015 yılında Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve muhasip üye olarak görevini sürdürmekte olan Fikret Arslan evli ve iki çocuk babası.

 Adem Koşkulu - Yönetim Kurulu Üyesi

1964 Ordu-Fatsa doğumlu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu Trabzon İmam Hatip, Liseyi de Fatsa İmam Hatip Lisesinde okudu. Meslek hayatına 1983 yılında Şamil Dağıtım’da başladı. 1990 yılında Belde Yayıncılık Ltd. Şti.’nin kuruluşunda yer alarak 10 yıl boyunca kaynak eserlerin dağıtım ve pazarlanmasında aktif rol üslendi.
 
2002 yılında Kayıhan Yayınları’nı devralan Koşkulu, o tarihten bu yana Kayıhan Yayınları adına Türk Kültürüne nitelikli eserler kazandırmaya devam etmektedir. Halen İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünde lisans eğitimine devam etmekte olan Adem Koşkulu evli ve dört çocuk babası.

 


Mahmud Recai Başpehlivan - Yönetim Kurulu Üyesi1993 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mavigün Eğitim Kurumları'nda tamamladı. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde İşletme Lisans eğitimi aldı. 2016 yılında Prof Yayıncılık Anonim Şirketi kurucusu olarak Eğitim Yayıncılığı yaptı. Gonca Yayınevi ve Med Kitap markaları ile kültür yayıncılığı yapmaya devam etmektedir.
 


Yunus Erdem - Yönetim Kurulu Üyesi1974 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta, lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümden 1998 yılında mezun oldu. 1994 yılından beri Erdem Yayınlarında çalışmakta.
 

Yusuf Ünal - Yönetim Kurulu ÜyesiMuhammed Hamidullah Ağırakça - Yönetim Kurulu Üyesi


 


Şamil Kömürcü - Yönetim Kurulu Üyesi

Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü