TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

20. Millî Eğitim Şûrası Toplantısına Katıldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 20. Millî Eğitim Şurası Divan Toplantısı, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 1 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen açılış töreninin ardından gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca; Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Burhan Genç ve Basın Yayın Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karagüllüoğlu yanı sıra TÜRKYAYBİR Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kocatürk, Eğitim Yaybir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can ve İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Melike Günyüz de katılarak eğitim yayıncılığına dair sorunları dile getirdiler.


 
Oldukça geniş bir katılım ile gerçekleştirilen 20. Millî Eğitim Şûrası açılış toplantısında Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer şûra için görüş bildiren tüm katılımcılara şükranlarını sunarak “Şûranın geniş katılımlı şekilde düzenlenmesi büyük önem arzediyor. Çünkü her bir alanla ilgili söyleyecek sözü olan herkesin bunları bizimle paylaşması çok kıymetli” dedi.


 
Şura hazırlık çalışmaları kapsamında, "sura.meb.gov.tr" web adresi üzerinden öğretmen, öğrenci, veli, eğitim yöneticisi, sendika, vakıf, dernek, sanayi ve ticaret odaları gibi STK'lar ile üniversiteler gündemle ilgili tespit ve önerilerini ileterek toplam 32 bin 643 görüş bildirildi.


 
Milli eğitim sistemi için tavsiye kararları almak üzere 7 yıl aranın ardından toplanan 20. Milli Eğitim Şurası'nda kurulan "Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği", "Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi" ve "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" olmak üzere şuranın ikinci gününde özel 3 ihtisas komisyonları çalışmalarına başladı.
 
600'e yakın şura üyesinin katılımıyla düzenlenen özel ihtisas komisyonları çalışmaları tamamlandıktan sonra Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan oylamanın ardından tavsiye kararları alındı.  

4.12.2021

DUYURULAR

next prev Tümü