TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Fikri Mülkiyet Alanında Farkındalığın Arttırılması

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 10-14 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da meslek içi eğitim kapsamında bir etkinlik düzenledi.

fikrimulkiyetfarkindaligi

HSYK, 10-11 Haziran 2013 tarihlerinde “Fikri Mülkiyet Alanında İşlenen Suçlar ve Uygulanan Tedbirler”, 12 Haziran 2013 tarihinde ise WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) ile işbirliğiyle “Hakimler ve Savcılar İçin Fikri Mülkiyet Alanında Farkındalığın Arttırılması”, 13-14 Haziran 2013 tarihlerinde de “Fikri Mülkiyet Alanındaki Hukuki Uyuşmazlıklar” konulu beş gün süren bir eğitim semineri düzenledi.

12 Haziranda İstanbul Crowne Plaza Asia Otel’de düzenlenen “Hakimler ve Savcılar İçin Fikri Mülkiyet Alanında Farkındalığın Arttırılması” konulu konferansın konuşmacıları WIPO'dan Xavier Vermandele ve Oliver Schön oldu.

Katılımın oldukça yoğun olduğu konferansa hakim ve savcıların yanı sıra Telif Hakları Genel Müdürü Hamdi Turşucu, HSYK 2. Daire Başkanı Nesiba Özer, Genel Sekreter Yardımcısı Engin Durnagöl, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Genel Sekreter Av. Melahat Boran, YAYFED Başkanı Bayram Murat ve Başkan Yardımcısı Serhat Baysan da katıldı.

Konferansta, hakim ve savcıların fikri mülkiyet alanındaki hukuki müzakere toplantılarının devam edeceği belirtildi.
 

DUYURULAR

next prev Tümü