TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

KORSAN KİTABA HAYIR RESİM VE ANİMASYON YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KORSAN KİTABA HAYIR RESİM YARIŞMASI 

Söz konusu yarışma ile;
Korsanla mücadele ve telif bilincinin geliştirilmesini amaçlayan proje kapsamında: İstanbul’un 39 ilçesindeki ortaokul öğrencilerine ülkemizin sürdürülebilir kültür ekonomisine sahip olması için korsan kitabın emek hırsızlığı olduğu, yol açtığı zararların boyutları ve telif hakları farkındalıkları kazandırılacaktır.
 
Telif bilincinin geliştirilmesinde İstanbul ili merkezli uygulanacak bu proje kapsamında fiziki korsan, fotokopi korsanı ve dijital korsan türleri, bu korsanların nasıl tespit edilecekleri ve nasıl önlenebilecekleri konusunda ortaokul öğrencileri bilgi sahibi olacak ve telif hakları hususunda duyarlılık kazanmaları sağlanacaktır. Bu projemizle, korsan kitap satmanın kanunen bir suç olduğu, almanın ise suça ortak olmak anlamına geldiği bilincini vermeyi ve bu sorunun ülke ekonomisinde açtığı tahribatı da ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.
 
Korsan Kitaba Hayır Projesiyle; kitabın bir değer olduğunun fark edilmesi ve yarışma vasıtasıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin görsel sanatlar dersine karşı motivasyonlarını da artırmak ve yüreklendirmek amaçları da güdülmektedir.

Korsan Kitaba Hayır Resim Yarışması Şartnamesi İçin TIKLAYINIZ


KORSAN KİTABA HAYIR ANİMASYON YARIŞMASI 

Söz konusu yarışma ile;
Korsanla mücadele ve telif bilincinin geliştirilmesini amaçlayan proje kapsamında: İstanbul’un 39 ilçesindeki lise öğrencilerine ülkemizin sürdürülebilir kültür ekonomisine sahip olması için korsan kitabın emek hırsızlığı olduğu, yol açtığı zararların boyutları ve telif hakları farkındalıkları kazandırılacaktır.

Telif bilincinin geliştirilmesinde İstanbul ili merkezli uygulanacak bu proje kapsamında fiziki korsan, fotokopi korsanı ve dijital korsan türleri, bu korsanların nasıl tespit edilecekleri ve nasıl önlenebilecekleri konusunda lise öğrencileri bilgi sahibi olacak ve telif hakları hususunda duyarlılık kazanmaları sağlanacaktır. Bu projemizle, korsan kitap satmanın kanunen bir suç olduğu, almanın ise suça ortak olmak anlamına geldiği bilincini vermeyi ve bu sorunun ülke ekonomisinde açtığı tahribatı da ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.

 
Korsan Kitaba Hayır Projesiyle; kitabın bir değer olduğunun fark edilmesi ve yarışma vasıtasıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilerin görsel sanatlar dersine karşı motivasyonlarını da artırmak ve yüreklendirmek amaçları da güdülmektedir.

Korsan Kitaba Hayır Animasyon Yarışması Şartnamesi İçin TIKLAYINIZ
 

 

DUYURULAR

next prev Tümü