TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

TBYM BASIN AÇIKLAMASI

Kudüs bilinen en eski zamanlardan beri barışın merkezi olarak anılan, üç semavi dinin kutsal kabul ettiği şehirdir. Müslüman yöneticilerin idaresi altındaki Kudüs’te bütün dinlerin barış içinde yaşadığı tarihî bir gerçektir. Öte yandan, özellikle İsrail işgali altındaki yıllarda Kudüs, dünya siyaset sahnesinde çıkar çatışmalarının, sömürü ve zulmün hedefi olmaktan kurtulamamıştır.

İşte şimdi de Amerika Birleşik Devletleri Tel Aviv’deki başkonsolosluğunu Kudüs’e taşıyarak Birleşmiş Milletler kararlarını ve uluslararası hukuku hiçe saymış, barış umutlarını baltalamış ve silahsız 60 Müslüman kardeşimizi şehit edip 2770 kardeşimizi de yaralayarak insanlık suçu işlemiştir. İsrail her zamanki terörist devlet anlayışıyla bölgedeki çatışma ve zulmün tırmanmasına neden olmuştur.

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği olarak bu hukuk dışı hareketin sadece dünya Müslümanlarına karşı değil, aynı zamanda bütün insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Hangi din, dil, ırk ve milletten olursa olsun vicdan sahibi, aklıselim sahibi herkesi bu suça karşı çıkmaya çağırıyoruz. Dünya barışının yolunun Kudüs’ten geçtiğine inanıyoruz.
 
 
TBYM Yönetim Kurulu

DUYURULAR

next prev Tümü