TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

TEDA Başvuruları Uzatıldı

Dünyada ve ülkemizde yaşanılan Covid-19 salgınının neden olduğu olağanüstü şartlar nedeniyle yaşanılan problemleri azaltmak ve yayıncılarımızın bu zor süreci atlatmasına katkıda bulunabilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü TEDA bütçesini arttırarak başvuruların son teslim tarihini de 30 Nisan’dan 22 Mayıs 2020 tarihine kadar uzattı.
 
Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu’dan bu kapsamda gelen mesajı aşağıda bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
 

 Yayıncılık Meslek Örgütünün Değerli Yetkilisi
 
Tüm dünyada yaşanan bu olumsuz süreç nedeniyle TEDA başvurularınızın daha çabuk ve etkin yapılabilmesi amacıyla TEDA kapsamında destek alan tüm yayıncılarımıza e-posta ile başvuru alınabileceği daha önceden sizlere bildirilmişti.
 
Şimdi ise bu süreci daha kolay bir hale getirmek için uzun zamandır üzerinde çalışmakta olduğumuz çevrimiçi TEDA Başvuru Sistemini Covid-19 salgınının neden olduğu olağanüstü şartlar nedeniyle bir süre daha öne alarak hizmete açıyoruz.
 
Yurt dışından TEDA desteği almak isteyen yayıncıların, https://teda.ktb.gov.tr<https://teda.ktb.gov.tr/> internet adresindeki "e-başvuru<https://teda.ktb.gov.tr/TR-250767/e-basvuru.html>" butonuna tıklayarak önce sisteme "kayıt"<http://earsiv.gov.tr/TedaPublisherQuery.aspx> olabilir. Daha sonra aynı adresten sisteme "yeni başvuru"<http://earsiv.gov.tr/app/Login.aspx> giriş işlemlerini yapabilirler.
 
Bu zor günlerde yaşanılan problemleri azaltabilmek ve bu zor süreci yayıncılarımızın atlatmasına katkıda bulunabilmek için gayret gösterdiğimizi hassaten belirtmek isterim. Bu çerçevede mevcut bütçe imkanlarımızı da zorlayarak bu yıl mümkün olduğu kadar TEDA kapsamında fazla sayıda destek vermek için elimizden geleni yapacağız.
 
Sürece katkı amacıyla, başvuruların son teslim tarihini de 30 Nisan’dan 22 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatıyoruz.
 
Yurt dışındaki yayıncılarla olan muhtemel işbirliği olanağı için yarar sağlayacağını umduğumuz bu kararımızı bağlantıda olduğunuz yabancı yayıncılara bildirebilirsiniz.
 
Bu zor günleri hep birlikte aşacağımıza olan inancımla…
 
Sağlıklı günler diliyorum.
 
Hamdi TURŞUCU
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü


TEDA Program
Address:
T.C. Kultur ve Turizm Bakanligi
Kutuphaneler ve Yayimlar Genel Mudurlugu
(Milli Kutuphane Binasi) "TEDA Subesi"
Emek Mah., Wilhelm Thomsen Cad., No: 4
06490 Çankaya-Ankara/TURKIYE

Tel:   +90(312) 470 54 32
          +90(312) 470 54 33
          +90(312) 470 54 36
          +90(312) 470 53 67
          +90(312) 470 53 96


Fax:   +90 (312) 470 54 71
E-mail: teda@ktb.gov.tr<mailto:teda@kultur.gov.tr>
Web:    https://teda.ktb.gov.tr<http://www.teda.gov.tr/

DUYURULAR

next prev Tümü