TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

Yayıncılar İftar Programında Bir Araya Geldi

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği ile Basın Yayın Birliği'nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu geleneksel iftar programı Cemile Sultan Korusu Kış Bahçesi’nde gerçekleştirildi.


 
Ramazan ayının manevi havasını hep birlikte solumak, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek adına düzenlenen iftar programında, yayınevi temsilcileri ile sohbet etme imkanı bulurken gönül birlikteliğimizi güçlendirmenin mutluluğunu yaşadık.


 
Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği ile Basın Yayın Birliği'nin üye yayınevi temsilcileri ile bir arada olduğu iftar programına; İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Kaya, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu, İTO Meclis Başkanı Erhan Erken, İTO Yönetim Kurulu Üyesi & YAYFED Başkanı Münür Üstün, Türkiye Diyanet Vakfı Yayın Matbaacılık İşletme Müdürü Murat Aydemir, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı İsrafil Kuralay, İstanbul Ticaret Üniversitesi Genel Sekreteri Erdal Cesar, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Mehmet Burhan Genç, Basın Yayın Birliği Başkanı Mustafa Karagüllüoğlu, DEKMEB Başkanı Mustafa Altundal ve sektör temsilcileri katıldı.


 
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Hafız Nurullah Kütük’ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programının sunumunu Basın Yayın Birliği Muhasip Üye Eren Kahraman yaptı.


 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı iftar programının açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen BYB Başkanı Mustafa Karagüllüoğlu kısa bir selamlama konuşması yaparak Ramazan ayı münasebetiyle bir arada olmanın verdiği mutluğu dile getirdi.


 
Başkan Mustafa Karagüllüoğlu’dan sonra kürsüye davet edilen TBYM Başkanı Mehmet Burhan Genç’te Meslek Birliğinin faaliyetleri ile ilgili katılımcılara kısa bir bilgilendirme yaparak İndigo Kitap, Erdem Yayınları, Siyer Yayınları, Yeditepe Yayınları, İz Yayınları, Beyaz Balina Yayınları, Multibem Yayınları ve Çelik Yayınları’na iftar programına ev sahipliği yaptıklarından dolayı teşekkürlerini iletti.


 
Yayıncılığın dünyadaki gelişimi ve sektörün buna ayak uydurmasının önemine değinerek sözlerine başlayan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz da, yapmış olduğu konuşmasında Türkiye’deki yayıncılığın geldiği noktanın Türkiye vizyonuna yaraşır bir seviyeye ulaştığını ifade etti.


 
Daha sonra kürsüye davet edilen İTO Başkanı Şekib Avdagiç’te yayıncılık sektörü ile ilgili çok verimli bir süreç yürüttüklerini dile getirerek, yurtiçinin yanı sıra yurtdışında da Türk eserlerinin tanıtımı ve telif satışlarının yapılabileceği ortamlar oluşturma konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.


 
İftar Programı, yemek duasının yapılmasının ardından sona erdi.

 

21.03.2024

DUYURULAR

next prev Tümü