TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

IFRRO

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin, Uluslararası Çoğaltım Hakları Kuruluşları Federasyonu IFRRO’ya yapmış olduğu üyelik başvurusu kabul edildiği 08 Kasım 2013 tarihinde birliğimize tebliğ edilmiştir. 
 
İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak; Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Fikir ve Sanat Eseri Sahipleri ile Bağlantılı Hak Sahipleri Meslek Birlikleri ve Federasyonları Hakkında Tüzük madde 6 uyarınca TBYM’nin IFRRO’ya üyeliğini olumlu mütalaa etmiştir.
 
IFRRO 84 ülkeden 142 meslek birliğinin üye olduğu telif hakları, lisanslama, korsanla mücadele, farkındalık, elektronik yayıncılık gibi alanlarda çalışmalar yürüten yayıncılık alanındaki en büyük uluslar arası federasyondur. IFRRO’da ayrıca Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), UNESCO, CERLALC gibi kurumlarda temsil edilmektedir.
 
Sadece yayıncıları değil aynı zamanda eser sahiplerini ve hak sahiplerini desteklemek ve bunlar ile kullanıcılar arasındaki menfaat dengesini sağlamak, ulusal ve uluslar arası telif hakları mevzuatlarının geliştirilmesi, asgari standartların oluşturulması, toplu hak yönetimini ve bu hakları korunması, takibi ve tahsili sistemlerinin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar, çalıştaylar, konferanslar ve paneller düzenlemektedir.

www.ifrro.org

DUYURULAR

next prev Tümü