Bakan Topçu Yayıncılık Sektörü Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Alpaslan Durmuş ve Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, düzenlenen toplantıda Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu  ile  biraraya geldiler. İstanbul’da yapılan toplantıda Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Başkan Alpaslan Durmuş ve Başkan Münir Üstün’den yayıncılık sektörünün durumunu, sorunlarını, Bakanlıktan beklentilerini ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini dinledi.
  
Toplantıda ayrıca  telif  hakları alanında yayıncılık sektörünün yaşadığı sıkıntıları da aktaran Başkan Alpaslan Durmuş, çözüm önerileri konusunda Bakan Topçu'dan destek istedi.


 
Sektörün temsilcileriyle ayda en azından bir defa  bir araya gelerek sorunların konuşulmasını arzu ettiğini dile getiren Bakan Topçu, iletilen aksaklıkları ve talepleri tek tek not aldı.
 
Karşılıklı fikir teatisinde bulunulan toplantı yayıncılık sektörünün bekleyen  sorunlarına çözüm bulunabilmesi, ilim ve edebiyat alanında gelişmeler kaydedilmesi ve yayıncılık sektörünün büyümesi için Bakanlığın teşvik ve destek olması açısından önemli ve verimli geçmiştir.

21.09.2015
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü