Dünya'da ve Türkiye'de E-Kitabın Geleceği

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Dünya'da ve Türkiye'de  e-Kitabın Durumu ve Geleceği" konulu  panele TBYM Başkan Yardımcısı Mehmet Burhan Genç konuşmacı olarak katıldı.
 
Türkiye'nin ilk dijital kütüphanesi Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde gerçekleşen panelde, e - kitapla ilgili merak edilen her şey masaya yatırıldı. Panele Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nden yararlanan çok sayıda öğrenci katıldı.


 
Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’nın açılış konuşmasının ardından Bilkent Üniversitesi’nden Müdür Yardımcısı Ebru Kaya’nın moderatörlüğünde yapılan panelde konuşmacılar,  e-kitabı tüm boyutlarıyla ele aldı.
 
E-Kitabın En Önemli Avantajı
 
Panelde ilk konuşmayı Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Burhan Genç yaptı. Kitapların e-kitap uygulamasına geçerek dijitalleştiğinde daha çok kitleye, daha ucuza ulaşabileceğini söyleyen Genç, herkesin her yerde istediği kitaba erişebilmesinin e- kitabın getireceği en önemli avantaj olarak değerlendirdi.


 
Johanna Brinton “Overdrive’ı Tanıttı
 
Daha sonra sırasıyla; Timaş Yayınları Editörü İhsan Sönmez, Av. Boğaç Çekinmez, Overdrive İş Geliştirme Yöneticisi Johanna Brinton ve İnformascope Satış Yöneticisi Özlem Çaltı birer konuşma yaptılar. Dünyanın önde gelen e -kitap platformlarından Overdrive'ın İş Geliştirme Yöneticisi Johanna Brinton, barkovizyon eşliğinde platformlarını tanıttı. Türkiye kitap piyasasına giren Overdrive "Dünya'da ve Türkiye'de  E-Kitabın Durumu ve Geleceği"  paneli aracılığı ile de kendilerini tanıtma fırsatı yakaladı. 

05.05.2015
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü