Kitapkent Komitesi Çalışmalarına Devam Ediyor

Kitapkent Projesini hayata geçirmek için ilk adım atıldı ve İstanbul Ticaret Odası, meslek komiteleri ve sektör temsilcilerinden oluşan bir Kitapkent Komitesi oluşturdu.


 
Bu komitede; Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Bilgi İletişim Medya Komitesi Meclis Üyesi İlhan Soylu, Bilgi İşlem ve Medya Meslek Komitesi Meclis Üyesi İsrafil Kuralay, Basım Yayın Meslek Komitesi Meclis Üyesi Osman Nuri Öztürk, Kağıt ve Kırtasiye Meslek Komitesi Meclis Üyesi Ahmet İyioldu, Mehmet Akif Develioğlu ve Mehmet Ünsal Ulukır Ticaret Odası’nı temsilen, yayımcılık sektörünü temsilen ise Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) Başkanı Hasan Hüseyin Doğru, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Çiftçi, Basın Yayın Birliği (BYB) Yönetim Kurulu Başkanı Münir Üstün ve Genel Sekreteri Mustafa Karagüllüoğlu yer aldı.


 
Kitapkent Komite üyeleri İTO Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Soylu başkanlığında mutat zamanlarda toplantılar yaparak proje çalışmalarına hız verdi.


 
Yapılan toplantılarda Kitapkent Projesi’nin felsefesi, kapsamı ve ekonomisi de göz önünde bulundurularak bir yol haritası çizmek, gerekenleri gözden geçirerek planlamak ve proje için üçüncü havalimanı ile Kuzey Marmara Otoyolu arasında kalan bölgede yaklaşık 2.000 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak üç boyutlu model ve kütlesel çalışma maketinin hazırlatılmasını sağlamak amacıyla istikrarlı toplantılar tertip etmişlerdir. Bu toplantılarda ihtiyaç analizi yaptırılması, çalıştay düzenlenmesi, mimari büroların talep ve görüşlerinin alınması kararlaştırıldı.


 
Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Paju-Bookcity ziyareti mimarlar eşliğinde gerçekleştirilmesi ve yakından incelenmesi planlanmaktadır.
 
Kitapkent Projesi Çalıştayı Yapıldı TIKLAYINIZ
İstanbul Kitapkent Projesi Hayata Geçiriliyor TIKLAYINIZ

08.06.2016
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü