Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nde Başkan Değişikliği

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin 14 Ocak 2017 tarihli 6. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilen Tayfur Esen, 20 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen TBYM Yönetim Kurulu toplantısında her daim TBYM’ye destek olacağını ifade ederek müsaadelerini istedi. Yönetim kurulu üyeleri, 8 yılı aşkın süredir TBYM yönetiminde çeşitli görevler üstlenen Tayfur Esen’e şükranlarını sundu.
 
TBYM Yönetim Kurulu, Tayfur Esen’den sonra başkanlığa, Kızkulesi Yayıncılık (Kaknüs Yayınları) yetkilisi Seda Darcan Çiftçi’yi seçti.
 
TBYM bünyesinde aktif görevler alan Çiftçi, uluslararası arenada Birliğimizi başarı ile temsil etmiş bir isim. Telif hakları, meslek birliklerinin görevleri ve yetkileri, toplu lisanslama, istisnalar vb. konularda da bilgi ve tecrübelere sahip olan Çiftçi, yayıncılık alanındaki entelektüel birikimi ve tecrübeleri ile sektöre katkı sunacak ve öncülük edecek bir vizyona sahip.

Sektörün en büyük meslek birliğinin Başkanlığına seçilen Çiftçi’nin önderliğinde TBYM yönetimi üyelerine, yayın sektörüne, ülkemize katma değer üretmeye, yeni projeler ile yayıncıları buluşturmaya, ulusal ve uluslararası mecralarda başarılı işlere imza atmaya devam edecektir.
 
Seda Darcan Çiftçi kimdir?
1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun oldu. 2000 yılından itibaren Kaknüs Yayınları’nda yayıncı, editör ve tercüman olarak çalıştı. İngilizce, Almanca ve Fransızcadan kitap çevirileri yayımlandı. Çok sayıda çeviri ve telif eserin editörlüğünü ve yayın yönetmenliğini yaptı. Çocuklar için hikâye kitapları yazdı. Uluslararası fuarlarda telif alım satımına ilişkin yaklaşık on beş yıllık bir tecrübeye sahip. Uluslararası konferanslarda ve toplantılarda Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’ni temsil etti. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları (Fellowship İstanbul) organize komitesinde yer aldı. Hâlen Kaknüs Yayınları’nın yayın koordinatörlüğünü yapmaktadır. Evli ve üç çocuk annesidir.

24.04.2018
Sizde bu yazı hakkında düşüncelerinizi paylaşın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YORUM YAP
Tüm Yorumlar

TÜM YORUMLAR

( 0 )

DUYURULAR

next prev Tümü