TR EN

BİZİ TAKİP EDİN :

BAE Yayıncılar Birliği İle Toplantı Düzenlendi

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, 6. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı kapsamında İstanbul’a gelen Birleşik Arap Emirlikleri Yayıncılar Birliği yöneticilerini İstanbul Ticaret Odası’nda ağırladı.


 
İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Yönetim Kurulu Üyesi Münir Üstün ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri Yayıncılar Birliği Yöneticisi Rashid Alkous, Birleşik Arap Emirlikleri Yayıncılar Birliği Kurumsal İlişkiler Direktörü Mariam Al Obaidli ve Yayıncı İlişkileri Müdürü Majd Hasan Alshehhi’yi İstanbul Ticaret Odası’nda ağırlayan Başkan Şekib Avdagiç, sektöre yönelik işbirliğine açık olduklarına vurgu yaptı.

 
 
Karşılıklı iş birliklerinin müzakere edildiği ve görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıya ayrıca Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Mehmet Burhan Genç, Basın Yayın Birliği Başkanı Mustafa Karagüllüoğlu, İstanbul Publishing Fellowship Koordinasyon Kurulu Başkanı Yusuf Ünal, BYB Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Kısakürek, İstişare Kurulu Üyesi Melike Günyüz, TBYM Denetleme Kurulu Başkanı Mustafa Doğru, TBYM Hukuk Danışmanı Av. Arb. Melahat Boran ve TBYM Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Can Yiğit Tunçman katıldı.


 
Yoğun olmasına rağmen BAE Yayıncılar Birliği yöneticilerine evsahipliği yaparak bir toplantı düzenleyen Başkan Şekib Avdagiç, İstanbul Ticaret Odası’nın kültürel dünyayı zenginleştirmeye ve katkı sunmaya devam edeceğini dile getirerek her zaman desteğe hazır olduklarını ifade etti.


 
Toplantıda; İTO Yönetim Kurulu Üyesi Münir Üstün, Türkiye yayıncılık piyasası hakkında ayrıntılı bilgi aktarırken, TBYM Başkanı Mehmet Burhan Genç de TBYM’nin korsanla mücadele kapsamında yaptığı faaliyetleri ve deneyimleri hakkında bilgi verdi.


 
TBYM ve BYB’nin ortak projeleri olan Turla, İstanbul Publishing Fellowship, İstanbul Arapça Kitap Fuarı hakkında da bilgilendirilen BAE Yayıncılar Birliği yöneticileri ile gelecek yıllarda yapılacak işbirlikleri konusunda da sıkı ilişkiler içerisinde olunması hususunda fikir birliğine varıldı.


 
6. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı kapsamında İstanbul’a davet ettiğimiz BAE Yayıncılar Birliği Yöneticilerine evsahipliği yaparak İstanbul Ticaret Odası’nda ağırlayan İTO Başkanı Şekib Avdagiç başta olmak üzere Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay’a ve Yönetim Kurulu Üyesi Münir Üstün’e şükranlarımızı sunar, teşekkür ederiz. 

16.10.2021

DUYURULAR

next prev Tümü